Czy wiesz, że w Polsce z nadwagą boryka się nawet 60% osób? To wynik, który cały czas jest śrubowany. Każdego roku ta statystyka jest gorsza o kilka punktów procentowych. Wielu fachowców zastanawia się jak zahamować ów proces. Co zrobić, aby społeczeństwo przestało tyć? Jak zachęcić do odchudzania i redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej?

W związku z tym, że lwią część nadwagi budujemy także w czasie pracy, postanowiliśmy sporządzić listę 10 wskazówek, które sprawią, że nie tylko zapobiegniemy gromadzeniu się tkanki tłuszczowej, ale także zlikwidujemy nadmiar tkanki tłuszczowej.

 1. Zmień środek lokomocji do pracy
  Samochód to wygodna forma transportu, ale niekoniecznie najzdrowsza. Wszak, wygodnictwo tego typu bardzo mocno ogranicza nasz ruch. Wybierz autobus (droga na przystanek wymusi na Tobie trochę ruchu) lub optymalnie – jazdę na rowerze lub rolkach.

 2. Wstawaj od komputera kiedy tylko możesz!
  Jak pokazują statystyki – nadwaga to domena osób, które pracują w biurze – przy komputerze. Dlatego też, radzimy – jeśli Twoja praca ma charakter siedzący – wstawaj od biurka kiedy tylko możesz.

 3. Codzienna gimnastyka
  Wiele przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych wprowadza grupowe rozciąganie i gimnastykę w czasie pracy. Dlatego też, nie obawiaj się wzroku innych – ćwicz i rozciągaj się w trakcie pracy. To ważne dla Twojego zdrowia!

 4. Zrezygnuj z przekąsek
  Lubisz podjadać? Prawdopodobnie jest to jedna z przyczyn Twojej nadwagi, dlatego też – całkowicie zrezygnuj z konsumpcji, nawet najmniejszej ilości pożywienia poza wyznaczonymi godzinami pracy. Z zasady, w pracy powinnaś/powinieneś jeść tylko drugie śniadanie.

 5. Pij dużą ilość wody
  Wydawać by się mogło, że woda dodatkowo będzie – mówiąc kolokwialnie – pompować nasze ciało. Nic bardziej mylnego! Dzięki wodzie przyśpieszysz metabolizm, wypłuczesz toksyny i wyeliminujesz złogi tłuszczu. Pij co najmniej jedną butelkę wody niegazowanej w czasie pracy. Początkowo może Ci się wydawać, że masz nadmiar wody w organizmie. Z czasem jednak zapasy zostaną zredukowane

 6. Postaw na dietetyczne śniadania
  Pyszny pączek, a może kebab zamawiany w grupie? Każdy z nas popełnia takie „grzeszki”. Niestety, mimo że to raj dla naszego podniebienia to musimy z tego całkowicie zrezygnować.

 7. Nie nadużywaj kawy!
  Kawa to niewielka ilość kalorii, ale tylko wtedy gdy jej nie słodzimy. Kiedy jednak dodajesz jedną, dwie, czy trzy łyżeczki do tego energetyzującego napoju – wiedz, że Twoja tkanka tłuszczowa właśnie się powiększa. Rzecz jasna – podobnie powinnaś/powinieneś podejść do herbaty i innych napojów słodzonych.

 8. Podejmij wyzwanie.
  Często za brak efektów w odchudzaniu odpowiedzialna jest nasza motywacja. Dlatego też, musisz o nią dbać, by nigdy nie wygasła. Świetnym sposobem jest mały zakład, postawienie wyzwania innej osobie. Udowodniono bowiem, że odchudzanie we dwójkę jest znacznie prostsze. Jeśli nie znajdziesz konkurentki – po prostu poinformuj innych o swoim celu.

 9. Buduj dobre nawyki
  Nie chcesz, aby odchudzanie było przykrym obowiązkiem? Postaraj się, aby zbudować konkretne, zdrowe nawyki. Dzięki temu, w czasie Twojej pracy nie będziesz rozmyślać o tym jak schudnąć, a po prostu – zrobisz swoje. Badania dowodzą, że nawyk można zbudować sumienną pracą już przez dwa tygodnie.

 10. Potraktuj pracę jako element odchudzania
  Spójrz na swoje zajęcie jako jeden z elementów odchudzania/zdrowego stylu życia. Dbaj o to, aby w pracy nie tylko ograniczyć jedzenie, ale także spalać większą liczbę kalorii. Dzięki temu szybko zobaczysz efekty.

Co do tego, że odchudzanie to kawał ciężkiej pracy – nie ma żadnych wątpliwości. Pamiętaj jednak o tym, że sumienność, cierpliwość i zaangażowanie może doprowadzić do fantastycznych rezultatów. Mamy nadzieję, że przeniesiesz powyższe wskazówki do swojego życia i po prostu schudniesz.

Chcesz wiedzieć więcej na temat odchudzania? Koniecznie śledź nasz serwis. Już niebawem opublikujemy kolejne artykuły z serii „Odchudzanie w Pracy”, co – mamy nadzieję – przyczyni się do efektywnej redukcji wagi.