Nadwaga to problem około 50% społeczeństwa. Grupą osób, które szczególnie często borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej są kobiety w wieku powyżej 50. lat.

Nadwaga u kobiet po 50-tce

Kobiety w okresie okołomenopauzalnym bardzo często borykają się z nadwagą. Problem ten jest wynikiem zmian zachodzących w organizmie, między innymi:

  • wzmożenia apetytu

  • spowolnienia metabolizmu

To właśnie z tych powodów kobiety w wieku powyżej 50. lat tyją w bardzo szybkim tempie. Niekiedy wzrost wynosi nawet kilkanaście kilogramów rocznie. – czytamy w publikacji „Jak schudnąć po 30-tce, 40-tce i 50-tce?” – opublikowanej na łamach serwisu FitPoradnia.pl.

Odchudzanie nie takie straszne, jak je malują!

Bycie „fit” możliwe jest w każdym wieku. Wszak, wszystko zależy od zaangażowania i samodyscypliny. Zdolności organizmu są oczywiście ważne, ale to właśnie determinacja definiuje efektywność odchudzania.

Poprzez odchudzanie rozumie się: zmianę nawyków żywieniowych, realizację treningu oraz stosowanie suplementacji. Ze względu na liczne zmiany w organizmie, kobietom 50+ zaleca się uwzględnienie każdego z powyższych elementów.

Dieta odchudzająca powinna być przede wszystkim zbilansowana, zdrowa i pełnowartościowa. Należy jeść w mniejszych porcjach, ale częściej. Dzięki temu, wolne tempo metabolizmu nie będzie skutkowało odkładaniem dostarczonego materiału na tzw. „zapas”.

Ćwiczenia należy tak dostosować, by nie stanowiły problemu dla naszych zdolności motorycznych. Zaleca się realizację nordic walking, aqua aerobiku oraz jazdy na rowerze – ćwiczeń, które nie obciążają stawów.

Z kolei suplementacja powinna stanowić swojego rodzaju uzupełnienie diety. Zaleca się stosować produkty, które wspomagają procesy trawienne, ograniczają apetyt oraz przyśpieszają trawienie. Doskonale sprawdzą się wszelkie środki wzbogacane: kwasem hydroksycytrynowym, błonnikiem lub kwasem chlorogenowym. Dobór odpowiedniego produktu powinien być oparty na opiniach i recenzjach innych konsumentów – to najlepsza rekomendacja skuteczności środków na odchudzanie.

Nasza propozycja dla kobiet 50+ – Zielony Jęczmień

Zielony jęczmień to suplement diety, który cieszy się bardzo wysoką popularnością. Skuteczny, w pełni bezpieczny środek na odchudzanie wykorzystywany jest coraz częściej. Dzisiaj pragniemy przedstawić opinie naszych czytelników na temat zielonego jęczmienia.

Chcesz by Twoja opinia znalazła się w tym miejscu? Napisz do nas, a my najciekawsze recenzje umieścimy w tym artykule.

Zielony jęczmień – opinie czytelników

Agnieszka, 47 lat – Wałbrzych
Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że nie jestem osobom otyłą. Mam kilka kilogramów nadwagi, ale ich pozbycie się zawsze było dla mnie trudne. Do czasu suplementacji zielonego jęczmienia. Ten preparat działa bez diety i aktywności fizycznej. Po prostu dwumiesięczna suplementacja pozwoliła mi zrzucić lekko ponad 6 kilogramów – bez żadnych skutków ubocznych. To naprawdę działa.

Maciej, 45 lat – Mysłowice
Z zielonego jęczmienia skorzystałem po rekomendacji przyjaciółki. Mój „piwny brzuch” był już za mocno widoczny (około 12 kilogramów nadwagi). Na całe szczęście, ten suplement diety okazał się wyjątkowo skuteczny (wcześniej bez sukcesu korzystałem z innych, powszechnie znanych środków). 12 kilogramów schudłem w prawie trzy miesiące, co bez diety uważam za ogromny sukces. Jak najbardziej polecam.

Michalina, 59 lat – Gdynia
Co do skuteczności nie miałam wątpliwości – znajoma z zielonym jęczmieniem chudła w bardzo szybkim tempie. Obawiałam się jedynie efektu jojo, ale bezpodstawnie. Schudłam 6 kilogramów w 1,5 miesiąca i… musze powiedzieć, że to mój rekord. Stosowałam dietę, ale nie była ona zbyt radykalna.

Zofia,39 lat – Puck
Zielony jęczmień – mówię „TAK”. Czemu? Od dziecka miałam problemy z wagą. W zasadzie prób podejmowałam dziesiątki. Wszystkie nieskuteczne. Zielony jęczmień dostałam od kuzyna z Niemiec, któremu udało się pozbyć nadwagi. I co? Minus 14 kilogramów… Czas suplementacji – 3-4 miesiące. To naprawdę niesamowita sprawa. POLECAM!