Kobiety marzą o cerze, która będzie gładka i atrakcyjna. Brak zmarszczek w dojrzałym wieku to atut, który ma ogromny wpływ na naszą atrakcyjność. Nic więc dziwnego w tym, że Panie bardzo chętnie poddają się rozmaitym kuracjom antyzmarszczkowym.

Skąd biorą się zmarszczki?

Zmarszczki to defekt skórny, który zwykle pojawia się u osób dojrzałych i jest wynikiem procesów starzenia, tudzież zanikania kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu w naszym organizmie.

Do powstawania zmarszczek przyczyniają się także inne czynniki zewnętrzne, a wśród nich:

  • nieodpowiednie nawyki żywieniowe

  • brak aktywności ruchowej

  • nieodpowiedni dobór kosmetyków do genotypu cery

  • zła częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych

  • nadmierne używanie kosmetyków negatywnie odbijających się na kondycji skóry (głównie make-up)

  • nadmierna ekspozycja twarzy na słońce (promieniowanie UVA i UVB)

Czy zmarszczkom można zapobiec?

I tak, i nie. Zmarszczki to defekt skórny, które prędzej czy później pojawią się na naszej skórze. Można jednak znacząco ograniczyć estetykę defektu i ewentualnie odsunąć w czasie nadejście zmian. Aby to uczynić niezbędne są profilaktyczne działania, które polegają na:

  • odpowiednich zabiegach pielęgnacyjno-odżywczych

  • odpowiedniej diecie (pełnowartościowa, bogata w niezbędne minerały i witaminy)

  • ograniczenie korzystania ze słońca, solarium i makijażu

Jak pozbyć się zmarszczek?

W wielu przypadkach na profilaktykę jest już za późno. Wówczas pozostaje nam tylko i wyłącznie możliwość usunięcia zmarszczek, co oczywiście jest znacznie trudniejsze.

Zdecydowanie najpopularniejszą formą usuwania zmarszczek jest korzystanie z kremów przeciwzmarszczkowych, które wzbogacane są kolagenem i kwasem hialuronowym. Wybór konkretnych kosmetyków należy oprzeć na wieku i kondycji skóry oraz genotypie cery.

Alternatywnym, zdecydowanie najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wypełnianie kwasem polimlekowym lub hialuronowym. Koszt tego typu zabiegu to 500-1000 złotych. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 8 miesięcy.

Nieinwazyjne rozwiązanie na zmarszczki: napój kolagenowy Collagen Select

Wśród najnowszych propozycji koncernów farmaceutycznych znajduje się napój kolagenowy o smaku tropikalnym – Collagen Select. To produkt, który bardzo szybko zyskał na popularności. Według wielu ekspertów stanowi realną alternatywę dla drogich zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną.

Collagen Select na tle konkurencji wyróżnia się tym, iż ma bardzo bogaty skład. Jak możemy przeczytać na ulotce preparatu, znajdziemy w nim:

hydrolizat kolagenu – Verisol®; regulator kwasowości – kwas cytrynowy; maltodekstryna; aromat; ekstrakt z ziela pszczelnika mołdawskiego (Dracocephalum moldavica) – DracoBelle™ Nu; substancja zagęszczająca – guma ksantanowa; substancja zagęszczająca – guma guar; kwas L-askorbinowy (witamina C); barwnik – beta-karoten; cytrynian cynku; substancja słodząca – sukraloza; amid kwasu nikotynowego (niacyna); substancja słodząca – glikozydy stewiolowe; octan retinylu (witamina A); glukonian miedzi; ryboflawina; D-biotyna (biotyna).

Oznacza to, że w składzie produktu znajdujemy dwie substancje mające wpływ na spłycenie zmarszczek (hydrolizat kolagenu i ekstrakt z ziela pszczelnika mołdawskiego) oraz 7 witamin i minerałów. Taka kompozycja gwarantuje efektywność na wysokim poziomie.

Wartym odnotowania jest również fakt, że producent na swojej stronie informuje konsumentów o 90-dniowej gwarancji zadowolenia:

Skuteczność preparatu Collagen Select została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Ciekawie prezentuje się również zestawienie Collagen Select w liczbach. Producent informuje nas o efektywności w świetnie obrazujący sposób, a mianowicie:

65% zwiększona produkcja kolagenu
10% zwiększonaelastyczność skóry
32% zredukowane zmarszczki wokół oczu
18% zwiększona ilość elastyny w skórze