Biust to niezwykle ważny element kobiecej urody. Panie nierzadko decydują się ingerować w jego kształt, wielkość oraz jędrność. Kobiety poddają się rozmaitym zabiegom, które oferuje medycyna estetyczna.

Jak powiększyć i ujędrnić biust?

Metod powiększania i ujędrniania biustu jest co najmniej kilka. Zwykle, kobiety decydują się na rozwiązania mniej inwazyjne takie jak: tabletki na powiększanie piersi, żele i maści, diety bogate w fitoestrogeny czy masaże i ćwiczenia. Jednakże nie gwarantują one rezultatów – w przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej.

Najpopularniejszą zabiegową formą powiększania i ujędrniania biustu jest zabieg wszczepienia implantów piersiowych. To inwazyjne rozwiązanie jest gwarantem zdecydowanie najwyższej skuteczności. Przede wszystkim, zabieg tego typu pozwala na pełną dowolność. Kobieta może swobodnie wybrać wielkość, kształt oraz materiał z jakiego będą wykonane implanty. To metoda efektywna, ale niezwykle kosztowna. Zabieg tego typu kosztuje kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Okres rekonwalescencji wynosi zwykle kilkanaście tygodni.

Spore grono zwolenników ma również lipomodeling, czyli powiększanie piersi własnym tłuszczem. To forma autoprzeszczepu, której efektywność bywa bardzo różna. Wszak, zależna jest od poziomu przyswajalności tkanki tłuszczowej. Może ona wynosić zarówno 20%, jak i 70-80%. Główną zaletą tej metody jest niezwykle naturalny efekt. Koszt zabiegu tego typu zależny jest od poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. Im jest większy, tym swobodniej można pobrać tłuszcz i zabieg jest tańszy. Nie mniej jednak, należy się liczyć z wydatkiem rzędu dziesięciu tysięcy złotych.

Inną, równie popularną metodą powiększania piersi jest wszczepienie preparatu opartego na kwasie hialuronowym. To efektywna metoda, która ma jedną wadę – nie jest trwała. Wszak, efekty utrzymują się maksymalnie kilkanaście miesięcy. To najmniej inwazyjne rozwiązanie, które nie niesie za sobą absolutnie żadnych skutków ubocznych (kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka).

Alternatywy dla zabiegów – krem i suplement diety ProBreast Plus – czy warto?

W ostatnim czasie na popularności zyskuje kompleks ProBreast Plus. To zestawienie suplementu diety i kremu, którego opinie sugerują, że pozwala powiększyć biust o nawet dwa rozmiary.

Jako że jest to rozwiązanie nieinwazyjne, kobiety ochoczo po nie sięgają. Tym bardziej, że jego cena jest kilkadziesiąt razy mniejsza, aniżeli ma to miejsce w przypadku zabiegów medycyny estetycznej.

Skład kremu i suplementu prezentuje się następująco:

Suplement diety zawiera: ekstrakt kozieradki (Trigonella foenum – graecum)[50% fenuzydów] [sproszkowane nasiona]; koper włoski (Foeniculum vulgare) [nasiona]; otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza, barwnik – dwutlenek tytanu); ekstrakt z szyszek chmielu (Humulus lupulus) [5:1]; kmin rzymski (Cuminum cyminum) [sproszkowane nasiona]; ekstrakt z izoflawonów sojowych [40% izoflawonów]; L-tyrozyna; wit. E (octan DL-alfa-tokoferylu); wit. B6 (chlorowodorek pirydoksyny); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Krem zawiera: woda, stearynian glicerylu, olej sojowy, gliceryna, olej migdałowy, mieszanina alkoholu cetylowego i stearylowego, oksyetylenowana 20 molami tlenku etylenu mieszanina alkoholu cetylowego i stearylowego, alkohol cetylowy, alantoina, ekstrakt z nagietka lekarskiego, oksyetylenowana 12 molami tlenku etylenu mieszanina alkoholu cetyowego i stearylowego, palmitynian cetylu, olej z nasion słonecznika, wyciąg z szyszek chmielu, substancje zapachowe, glikol propylenowy, palmitynian retinylu, witamina E, octan tokoferylu, alkilowa pochodna eteru gliceryny, 2-fenoksyetanol.

Czy warto? Bazując na opiniach i recenzjach można odnieść wrażenie, że jest to rozwiązanie NIEZWYKLE skuteczne.